Fala - nad morzem

wczasy, wakacje, urlop

 

Polski krajobraz zachwyca różnorodnością!

24 listopada 2009r.

Ponad 700-kilometrowy morski pas rozciąga się wzdłuż północnej granicy Polski oferując mnóstwo atrakcji na wymarzone wakacje. Piękne, szerokie plaże i złocisty piasek to wszystko gwarantuje doskonały wypoczynek, i chociaż woda w Bałtyku jest całkiem chłodna, niezmiennie przyciąga miłośników kąpieli.


Plaże Bałtyku - nieodkryta perła Europy

24 listopada 2009r.

Plaże Bałtyku to nie odkryta jeszcze tajemnica Europy, pas nadmorski należący do Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, jest dobrze znany  przez rodowitych turystów, A co z pozostałą częścią Europejczyków?


Lato 2010

18 maja 2010r.

Każdego lata polskie wybrzeże Morza Bałtyckiego zapełnia się tysiącami turystów, wczasowiczów i kuracjuszy spragnionych słońca i ochłody w morskich falach. Wychodząc z założenia, że leżenie plackiem na piasku, choć niewątpliwie przyjemne, może się z czasem trochę znudzić, pragniemy Państwu zaproponować lekturę stanowiącą uzupełnienie wypoczynku lub alternatywę na (odpukać w niemalowane) niepogodne dni. Tym, którzy lubią planować wyjazd dużo wcześniej przewodnik może dostarczyć garść informacji pozwalających wybrać miejsce wypoczynku zgodnie z zainteresowaniami i upodobaniami.


Bałtyk - morze Bałtyckie

14 maja 2010r.

Bałtyk jest typowym morzem śródziemnym, ograniczonym od Oceanu Atlantyckiego płytkim cieśninami duńskimi: Mały Bełt, Wielki Bełt i Sund. Na zachodzie jako granicę Bałtyku przyjmuje się zachodnie krańce Głębi Arkońskiej ograniczone trzema wyspami duńskimi: Zelandią, M<|>n i Falster oraz progami podmorskimi pomiędzy przylądkami Darsser Ort — Gedser i Heddinge — Falsterbo. Powierzchnia morza wynosi 385 000 km2, długość około 1600 km, szerokość waha się w granicach 200-300 km, miejscami zwęża się poniżej 100 km. Bałtyk jest morzem płytkim, średnia głębokość wynosi 56 m. Najgłębszym miejscem jest Głębia Landsortska (na pn.-zach. od Gotlandii) licząca 459 m.