Fala - nad morzem

wczasy, wakacje, urlop

 

komunikacja w Świnoujściu

17 września 2011r.

Świnoujście ma przez cały rok, a szczególnie w sezonie letnim, doskonałe połączenia komunikacyjne z innymi częściami kraju, a także, dzięki promom morskim, ze Szwecją. Podstawowe znaczenie mają połączenia kolejowe. Świnoujście jest stacją końcową, dworzec znajduje się na wschodnim przedmieściu, na Warszowie. Stąd w sezonie letnim odchodzą ekspresy "Błękitna Fala" do Warszawy i "Wawel" do Krakowa. Miasto ma także połączenie z Pragą oraz z wszystkimi ważniejszymi miejscowościami w kraju. Przez cały rok kursują bezpośrednie wagony łączące Świnoujście ze stolicą.


Międzyzdroje

16 lutego 2010r.

Międzyzdroje posiadają status uzdrowiska ze względu na leczniczy mikroklimat, solanki i borowiny. Niewątpliwą atrakcją jest również wymarzona, piaszczysta plaża, oddzielona od Promenady pasmem wydm. Natomiast na nowe molo o długości 395 m wychodzące wgłąb morza prowadzą charakterystyczne dwie białe wieżyczki.


Kołobrzeg

16 lutego 2010r.

Kołobrzeg jest najbardziej barwnym miastem Pomorza Zachodniego o ponad tysiącletniej tradycji, położonym po obu stronach rzeki Parsęty, znajdującej ujście w słonych wodach Bałtyku.