Fala - nad morzem

wczasy, wakacje, urlop

 

Statkiem do Szczecina

02 wrzesień 2011r.

Wycieczkę tę można odbyć również pociągiem lub autobusem, ale statkiem jest ona najatrakcyjniejsza, gdyż pozwala poznać Zalew Szczeciński oraz rejon dolnej Odry, aż po Szczecin — stolicę Pomorza Zachodniego. Czas przejazdu ok. 3 godz. Wycieczkę rozpoczynamy z przystani statków pasażerskich położonej 3 km na południe od Międzyzdrojów, bądź ze Świnoujścia, skąd jest większa częstotliwość kursowania statków. Korzystać też można z szybkich wodolotów. Pomiędzy trasą rozpoczętą w Międzyzdrojach i Świnoujściu nie ma specjalnie wielkich różnic. Z portu u ujścia Świny najpierw przez ok. 15 km płynie się wodami Starej Świny i Kanałem Piastowskim.


Międzyzdroje

16 luty 2010r.

Międzyzdroje posiadają status uzdrowiska ze względu na leczniczy mikroklimat, solanki i borowiny. Niewątpliwą atrakcją jest również wymarzona, piaszczysta plaża, oddzielona od Promenady pasmem wydm. Natomiast na nowe molo o długości 395 m wychodzące wgłąb morza prowadzą charakterystyczne dwie białe wieżyczki.


Międzyzdroje

06 czerwiec 2012r.

MIĘDZYZDROJE Duży ośrodek wczasowo - wypoczynkowy, kąpielisko morskie i uzdrowisko. Największą atrakcją jest rozległa piaszczysta plaża, czyste wody morskie i klimat o cechach leczniczych. Dodatkowym walorem są wspaniałe lasy Wolińskiego Parku Narodowego. W Międzyzdrojach można wypoczywać w luksusowych warunkach w hotelu "Amber-Baltic", gdzie do dyspozycji gości jest: basen kąpielowy, pole golfowe, kręgle, korty tenisowe, restauracja i drink bar, sale konferencyjne itp. Są też inne hotele o niższym standardzie, pensjonaty, domy wczasowe i campingi. Każdy turysta znajdzie tutaj dla siebie odpowiednią bazę,