Fala - nad morzem

wczasy, wakacje, urlop

 

Kamień Pomorski

15 maja 2010r.

Miasto powiatowe nad Zalewem Kamieńskim, naprzeciwko Wyspy Chrząszczewskiej. Uzdrowisko (solanki, borowiny), port żeglarski i rybacki, duża mleczarnia. Końcowa stacja bocznicy kolejowej z Wysokiej Kamieńskiej. Ośrodek turystyki, cenne zabytki. Liczy około 10 tys. mieszkańców.


Ustka

16 lutego 2010r.

Ustka to miejscowość rybacka, która dzięki licznym sanatoriom ,  ośrodkom wczasowym , pensjonatom i oczywiście drogocennemu klimatowi w 1974 r. otrzymała status uzdrowiska.  Oprócz wylegiwania się na plaży przyjeżdża się tu po to , aby podleczyć nadwyrężony żołądek , bolące gardło lub reumatyzm. Ustka jest miastem gdzie sezon trwa cały rok.


Szwajcaria Kaszubska

24 lipca 2013r.

CZAPIELSK leży 6 km na zachód od Kolbud, nad Reknicą. Jest to mata, zwarta wieś ulicowa z zabytkowym kościółkiem na wzniesieniu. W przeszłości było to dobro rycerskie, od 1617 roku należące do jezuitów z Gdańska. Już w XV wieku istniał tu kościółek filialny parafii w Pręgowie. W latach 1583-1596 użytkowali go protestanci, później zaś opiekowali się nim jezuici. Przypuszczalnie za ich czasów Czapielsk był miejscem pielgrzymkowym, o czym mogą świadczyć nieliczne zachowane do dziś wota.