Fala - nad morzem

wczasy, wakacje, urlop

 

Ustka

16 lutego 2010r.

Ustka to miejscowość rybacka, która dzięki licznym sanatoriom ,  ośrodkom wczasowym , pensjonatom i oczywiście drogocennemu klimatowi w 1974 r. otrzymała status uzdrowiska.  Oprócz wylegiwania się na plaży przyjeżdża się tu po to , aby podleczyć nadwyrężony żołądek , bolące gardło lub reumatyzm. Ustka jest miastem gdzie sezon trwa cały rok.


Ustroń

16 lutego 2010r.

Ustroń, to piękne i malownicze miasto oferuje turystom noclegi w Ustroniu, gdzie w miłej atmosferze można odpocząć i nabrać sił na kolejne wycieczki krajoznawcze. Zwiedzając okoliczne zabytki, wśród których znajdują się między innymi Synagoga, cmentarz żydowski i Muzeum Ustrońskie, człowiek może poczuć nieodparty urok tego miejsca.


Łapino na Kaszubach

24 lipca 2013r.

ŁAPINO graniczy z Kolbudami od północy. Historyczne dobro rycerskie Lappin znajdowało się nad Jeziorem Łapińskim. Dziś jest to wieś Łapino Kartuskie, położona 4 km na północ od Kolbud, przy drodze do Lnisk. Nad wspomnianym jeziorem działają sezonowe ośrodki wczasowe. Współczesne Łapino, do niedawna zwane też Łapinem Dolnym, dawniej należało częściowo do majątków w Łapinie i Widlinie.


Szwajcaria Kaszubska

24 lipca 2013r.

CZAPIELSK leży 6 km na zachód od Kolbud, nad Reknicą. Jest to mata, zwarta wieś ulicowa z zabytkowym kościółkiem na wzniesieniu. W przeszłości było to dobro rycerskie, od 1617 roku należące do jezuitów z Gdańska. Już w XV wieku istniał tu kościółek filialny parafii w Pręgowie. W latach 1583-1596 użytkowali go protestanci, później zaś opiekowali się nim jezuici. Przypuszczalnie za ich czasów Czapielsk był miejscem pielgrzymkowym, o czym mogą świadczyć nieliczne zachowane do dziś wota.


Zdroje Raduni i Wzgórza Szymbarskie

24 lipca 2013r.

ZDROJE RADUNI I WZGÓRZA SZYMBARSKIE Tereny okalające Jeziora Raduńskie i górny bieg rzeki od lat uchodzą za centrum Szwajcarii Kaszubskiej i mają szczególne walory krajobrazowe i przyrodnicze. Osią jest tu rzeka Radunia, tworząca z jeziorami i małymi strumieniami ciąg jezior zwany Raduńskim Kółkiem. Jest to ponad 25 zbiorników wodnych różnej wielkości, z których prawie wszystkie nadająsię do uprawiania sportów wodnych i pływania.