Fala - nad morzem

wczasy, wakacje, urlop

Inwestuj nad morzem

22 listopada 2009r.

W całym pasie nadmorskim znajduje się wiele unikatowych atrakcji dzięki którym dostrzegamy ogromny rozwój budownictwa, według prognoz intensywny rozwój budownictwa w polskich miejscowościach turystycznych ma potrwać przynajmniej do 2014 roku. Inwestując teraz w nieruchomości mamy pewność, że w niedalekiej przyszłości sprzedamy je z co najmniej dwukrotnym zyskiem. Kwota nie jest wysoka, a dla inwestujących może być bardzo dobrym rozwiązaniem dla dywersyfikacji portfela inwestycyjnego - ziemia zawsze idzie do góry, a działki nad morzem dużo szybciej. Na ostatnich przetargach ceny działek budowlanych w miejscowościach nadmorskich np. Władysławowo osiągnęły ceny 500zł/m2. Oferowane tereny znajdują się w odległości od 650m od morza. Działki są wydzielone w taki sposób, aby na każdej z nich można było się w przyszłości wybudować bez najmniejszego problemu tzn.:

  1. są zachowane odpowiednie wymiary boków
  2. są zachowane odległości od mediów np. gazu, wody
  3. drogi wewnętrzne mają 8m szerokości, aby w przyszłości nie było problemów z uzyskaniem warunków zabudowy
  4. projekt podziału jest bardzo przyjazny i tworzy zwarty obszar, zapewniający w przyszłości bezpieczeństwo i wygodę właścicielom
  5. drogi wewnętrzne są lub będą utwardzane kamieniem
Porównajmy ceny ziemi nad morzem w Niemczech, a przecież za ponad 4 lata oni także będą mogli kupować ziemię rolną bez ograniczeń u nas jak teraz mieszkania, których ceny poszły o 150% w górę w ciągu ostatnich 2 lat. Tam cena za działki rolne w okolicach morza zaczyna się od 350zł/m2, a za działki budowlane dużo więcej.. Powodów szybkiego wzrostu cen ma być wiele. Przede wszystkim przybywa ludzi bogatych. Według banków już ponad 300 tys. osób ma wolne środki rzędu 100 tys. zł. W kraju jest też ponad 100 tys. osób zarabiających powyżej 8 tys. zł netto miesięcznie. Są to potencjalni klienci na apartamenty i mieszkania w miejscowościach turystycznych. Atrakcyjność takich nieruchomości ma rosnąć również w miarę rozwoju infrastruktury. PKP zapowiada, np. że w ciągu najbliższych trzech lat podróż pociągiem z Warszawy do Gdańska skróci się z pięciu do dwóch godzin. To oznacza, że spędzenie weekendu nad morzem dla mieszkańca stolicy stanie się o wiele bardziej bezproblemowe niż do tej pory. Kilka powodów by inwestować nad morzem:
  • Stosunkowo nie duża odległość z centrum Polski ok. 500 km
  • Rozwijające się połączenia
  • Szybko rozwijający się rynek nieruchomości
  • Rosnąca liczba turystów każdego roku
  • Wzrost cen nieruchomości nawet do 40% rocznie
Na półwyspie helskim: Jastarnia Chałupy, Kuźnica.

ocena 4.2/5 (na podstawie 38 ocen)

Polski turysta na wczasac krajowych.
turystyka w Polsce, nad morzem, nieruchomości, Inwestowanie, turystyka